Дома Фудбал Лига на шампиони Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резултат 1:1.

Барселона одлично го отвори натпреварот и прва дојде во водство во 19-та минута. Послен соло пробив на Јамал, Рафиња погоди за 1:0.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Меѓутоа, во 29-та минута Арахо направи прекршок како последен играч во одбраната и доби директен црвен картон, а само десет минути подоцна Дембеле израмни на 1:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…