Дома Топ вести Анчелоти ја сака ѕвездата на Милан

Анчелоти ја сака ѕвездата на Милан

Реал Мадрид покажува сериозен интерес за играчот за врска на Милан, Франк Кеси, пренесуваат шпанските медиуми.

Преговорите помеѓу Милан и Франк Кеси за продолжување на соработката се во застој, па се поголема е веројатноста играчот на крајот на сезоната да си замине без обештетување.

Ситиацијата внимателно ја следи Реал Мадрид, па „кралевите“ веќе стапија во контакт со неговиот агент.

Анчелоти го сака Кеси бидејќи во него гледа одлична алтернатива за Кеземиро, кој е единствениот дефанзивец играч за врска во тимот.

Наводно Кеси е спремен да се пресели на „Сантиаго Бернабеу“ и бара плата од 9 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нови детали: Влаховиќ го избрал новиот клуб, трансферот можен уште овој месец!

Душан Влаховиќ утрово е во центарот на вниманието на италијанските медиуми. Српскиот напаѓ…