Дома Луд Спорт Албански навивачи провоцираа со знаме на Голема Албанија!🎥

Албански навивачи провоцираа со знаме на Голема Албанија!🎥

Мечот од третото коло во Лигата на нации меѓу Албанија и Израел (1-2) го одбележа голем скандал, откако пред почетокот на средбата на трибините се појави знаме од Голема Албанија.

Имено, навивачите развиорија знаме инспирирано од познатата серија Симпсонови, во која ликот од серијата додека гледа телевизија носи бела капа на главата, кече, на која се гледа како водителот Кент Брокман чита вести.

Зад него стои знамето на Голема Албанија и натписот „Соединетите држави на Албанија“.

Се очекува реакција од УЕФА, која строго ги казнува ваквите политички провокации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Патникот во прва лига се одлучуваше со гол-разлика, па на два меча паднаа 187 гола

Фудбалската федерација на Сиера Леоне  потврди дека ќе изврши истрага за натпреварите од н…