Дома Фудбал Алаба го носи Реал во предност на полувреме 🎥

Алаба го носи Реал во предност на полувреме 🎥

Реал Мадрид замина  на полувреме со предност од 1:0 против Ајнтрахт Франкфурт во меч од Суперкупот на УЕФА.

„Кралевите“ заслужено имаат предност, бидејќи во првото полувреме беа подобар тим и создаде неколку одлични шанси.

Ајнтрахт имаше само една голема шанса, но Куртоа уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите голмани во светот.

Во последните минути од полувремето, после еден корнер Алаба му донесе водство на Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…