Дома Фудбал Италија Акција како од учебник: Лукаку погоди после 30 секунди🎥

Акција како од учебник: Лукаку погоди после 30 секунди🎥

Интер одлична го започна мечот против Беневенто од 1-то коло во Серија А.

„Нероаѕурите“ поведоа после само 30 секунди игра и тоа после една одлична акција.

Само што тргнаа од центар, Коларов испрати долга топка до Хакими, кој го најде Лукаку во казнетиот простор, а овој го постигна еден од најбрзите голови во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…