Дома Топ вести Азар ги изненади сите со бројот на дресот, но имаше добра причина за тоа (ФОТО)

Азар ги изненади сите со бројот на дресот, но имаше добра причина за тоа (ФОТО)

Баерн Минхен со 3-1 го победи Реал Мадрид на пријателскиот турнир „Интернационален шампионски куп“, во меч во кој дебитираше Еден Азар.

Навивачите со недели го чекаат Азар да избере број на дресот. Се споменуваше „седумката“ на Мариано Дијаз, но Белгиецот наводно е заинтересиран за „десетката“ на Лука Модриќ, но Хрватот нема лесно да попушти.

Слободни броеви се уште 23, 44 и 50, па најскапото засилување за летово ја избрка токму 50-та. Сепак, нема да го носи тој број во новата сезона, туку тоа го направил поради 50-годишницата од спуштањето на човекот на Месечината.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Петарда“ на ПСЖ, Мурињо поразен во Минхен, сигурни Јувентус, Реал и Атлетико (ВИДЕО)

Вечерва се одиграа и последните натпревари од шестото коло во Лигата на шампионите. Најмно…