Дома Фудбал Англија Адама Траоре пред голем трансфер!?

Адама Траоре пред голем трансфер!?

Зимскиот преоден рок е во тек, а шпекулации има се повеќе.

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул е заинтересиран за играчот на Волвс, Адама Траоре.

Траоре е голема желба на актуелниот англиски првак, а медиумите пренесуваат дека неговиот тим за евентуален трансфер бара обештетување од 100 милиони евра.

Дали Ливерпул е подготвен да го плати тој износ останува да видиме.

Неодамна се пишуваше дека еден од најбрзите и најсилните фудбалери во Англија кариерата ќе ја продолжи во Лидс, но од тоа веројатно нема да има ништо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…