Дома Топ вести Агентот на Левандовски: Сити е можна дестинација

Агентот на Левандовски: Сити е можна дестинација

Агентот на Манчестер Сити, Пини Захави призна дека Манчестер Сити е можна дестинација за голгетерот, пренесува „Билд“.

33-годишниот голгетер има договор со Баерн Минхен до 2023 година, но уште во летото се шпекулираше дека е спремен да ја промени средината и да се пресели во Премиер лигата.

Гвардиола е во потрага по квалитетен напаѓач и не успеа да го донесе Хари Кејн, па „Билд“ пишува дека во наредниот трансфер период ќе направи сериозен обид да го донесе Левандовски.

Ерлинг Халанд исто така е на списокот на Гвардиола, но приоритет ќе биде ангажман на Роберт Левандовски, а тоа го потврди неговиот агент за „Билд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ливерпул ја сака ѕвездата на Наполи

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул е силно заинтересиран за играчот за врска на …