Дома Трансфер зона Агентот на Дембеле: Се уште нема одлука

Агентот на Дембеле: Се уште нема одлука

Агентот на Осман Дембе, Муса Сисоко изјави дека се уште нема конечна одлука за иднината на францускиот фудбалер.

Неговиот договор со Барселона истекува следниот месец, па иако сака да остане на „Камп Ноу“ не може да постигна договор со Каталонците за продолжување на соработката.

Изминатите денови се појави информација дека Дембеле се блиску до трансфер во ПСЖ, но агентот тврди дека се уште нема конечна одлука.

„Иднината на Дембеле останува отворена и нема да влегуваме во шпекулации. Секогаш сме имале голем респект кон сите клубови и ќе продолжиме со истиот принцип. Кога ќе дојде момент да донесе одлука, Осман ќе го избере најдоброто за него“, изјави агентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус од Челзи го бара Канте или Жоржињо

Челзи и Јувентус преговараат за трансфер на Матијас де Лихт на „Стенфорд Бриџ“, а се поизв…