Дома Видео Чалханоглу постигна гол од пенал, па ВАР го поништи поради ситуација каква што ретко се гледа 🎥

Репрезентацијата на Турција го победи Исланд со 4:2, а во овој натпревар од „Б“ Лигата на Наци видовме и една необична ситуација.

Во 54. минута Чалханоглу ја погоди мрежата на Исланд од пенал, но набрзо ВАР го поништи неговиот погодок.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Имено, Чалханоглу при изведувањето на пеналот се лезна и топката по шутот го погоди и во другата нога, а при изведувањето пенали не е дозволено играчот да има два допири.

Чалханоглу во продолжение доби уште еден пенал во 67. минута, а тој го реализираше за негов 20-ти гол во репрезентацијата.