Дома Фудбал Италија Интер и Сампдорија ги поделија бодовите 🎥

Интер и Сампдорија ги поделија бодовите 🎥

Интер и Сампдорија одиграа одличен натпревар, со многу возбудувања и четири гола, а на крајот ги поделија бодовите (2:2).

Сампдорија добро го отвори мечот и ја имаше првата голема шанса, но не успеа да постигна гол, па наскоро стигна казната. Ди Марко постигна фантастичен гол од слободен удар за водство од 0:1.

Сампдорија не се предаде и веднаш возврати со голот на Ушида во 33-та минута израмни на 1:1, но пред самиот крај на полувремето Лаутаро одлично ја заврпи контрата на „нероаѕурите“ за водство од 2:1.

На самиот старт на вториот дел Аудеро повторно го израмни резултатот на 2:2, што на крајот се покажа како конечен резултат.