Дома Фудбал Англија ВИДЕО: Погледнете ја БОМБАТА на Салах од половина терен против Манчестер Сити

Фудбалерите на Ливерпул и Манчестер Сити во овој момент го играат натпреварот од 23. коло на англиската Премиер лига.

Фудбалерите на Манчестер Сити се на чекор до првиот пораз оваа сезона во Премиер лигата, откако во овој момент екипата на Ливерпул има резултат од 4:1. Првото полувреме заврши со резултат од 1:1, но во целиот натпревар екипата на клубот од „Енфилд“ доминира, особено во второто полувреме.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Четвртиот гол за Ливерпул е проектил на Салах. Египѓанецот постигна неверојатен гол од половина терен, гол кој сигурно ќе конкурира за најдобар гол на сезоната.. Погледнете: