Дома Топ вести Teшка задача е пред Зидан: Ако нешто брзо не промени може да замине уште овој месец!

Teшка задача е пред Зидан: Ако нешто брзо не промени може да замине уште овој месец!

Ако Реал игра како до сега тешко дека може да се извлече од кризата, барем така изгледа.

Зидан е под притисок после лошиот старт со два нерешени натпревари да започне да победува во серија.

Никој не е задоволен од неговите резултати од кога се врати. Во Шпанија се пишува дека и не кои повисоки структури на Реал сметаат дека тоа било погрешен потег. Ова лето клубот вложи 300 милиони евра, но резултати засега нема.

На Зидан според информациите ќе му се даде време до две недели (шест натпревари) да ја среди ситуацијата и да го подигне тимот. Во спротивно ќе мора ќе видиме нова промена.

Што го чека Реал?

Натпревар со Леванте, пред стартот на ЛШ и гостувањето во Париз кај ПСЖ. Интересно е што Леванте минатата година го доби Реал на „Бернабеу“ и тоа беше почеток на крајот на Јулиен Лопетеги. После Париз им следи гостување кај Севиља, па Осусана, градското дерби со Атлетико од кого на припремите изгубија со 7:3, за потоа во првите денови од октомври да играат против Бриж.

Пораз од Атлетико и уште некој неуспех претходно може да значи и смена на Зидан кон крајот на септември.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Младиот Бразилец на Реал доби бизарен црвен картон за резервниот тим и ќе го пропушти „Ел Класико“ (ВИДЕО)

Младиот бразилски фудбалер Родриго пред почетокот на оваа сеозна пристигна во Реал Мадрид …