Дома Фудбал Лига на шампиони Teр Штеген беше гледач повеќе, еврогол на Мертенс за водство на Наполи! (ВИДЕО)

Teр Штеген беше гледач повеќе, еврогол на Мертенс за водство на Наполи! (ВИДЕО)

Наполи вечерва на домашен терен игра натпревар против Барселона.

Италијанскиот тим стигна до водство со маестрален гол на Дрис Мертенс. Овој гол на Мертенс беше негов 121. во дресот на Наполи со што се изедначи со рекордерот Марек Хамшик.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Панчев во Швајцарија истрча најмногу во кариерата, ги изеде противниците“

На 29 мај пред 29 година Црвена Звезда го победи Олимпик Марсеј во Бари и стана европски ш…