Дома Фудбал Лига на шампиони Tухел: Бевме подобри, ни недостасуваше среќа

Tухел: Бевме подобри, ни недостасуваше среќа

Стратегот на Баерн Минхен, Томас Тухел очекувано беше разочаран по ремито 1:1 против Манчестер Сити и елиминацијата на неговиот тим од Лигата на шампионите.

Иако вкупниот резултат од двата натпревари е 4:1, Тухел смета дека на Баварците им недостасувало среќа, а резултатот не бил реален.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Го надигравме Сити повторно, бевме подобри отколку во Манчестр, но како и во минатиот натпревар ни недостасуваше среќа за работите да бидат во наша корист.

Задоволенд сум од настапот на моите фудбалери. Игравме против тимот кој е во најдобра форма во Европа и бевме на исто ниво, сепак сезоната сега продолжува и ќе се фокусираме на Бундеслигата“, изјави Тухел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е избран за најдобар играч во Премиер лиг…