Дома Фудбал Англија Tретолигаш во Англија има свој „Меси“ (ВИДЕО)

Tретолигаш во Англија има свој „Меси“ (ВИДЕО)

Тимот на Ковентри има вистински талент во своите редови, барем ако судиме по голот кој го постигна за својот тим.

Лијам Волш направи продор и постигна во стил на големиот Аргентинец. Ќе видиме дали и во иднина ќе слушаме за него или пак ова е само еден блесок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Погледнете каков пенал доби Манчестер Јунајтед против Астон Вила (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вчера ја победија Астон Вила на гости со убедливи 0:3 во…