Дома Фудбал Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Гетафе.

„Кралевите“ сега имаат четири бода повеќе од Барселона на пет кола до крајот на првенството.

Ако се погледне традицијата наназад низ годините може да се види дека Реал никогаш не испуштил ваква предност.

Во сезоната 1991/1992 Реал не го освои трофејот иако имаше три бода преднсот во последните пет кола и тоа максималната бодовна предност која ја испуштил Реал во тој дел од првенството.

Реал е блиску, а ако судиме според ситуацијата Барселона сезонава ќе остане зад Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…