Дома Фудбал Италија Oфицијално: Јувентус го отпушти Сари!

Oфицијално: Јувентус го отпушти Сари!

Она што се најавуваше по вчерашната елиминација на Јувентус од Лигата на шампионите сега доби и официјална потврда – Маурицио Сари доби отказ!

После само една сезона Сари си заминува од Јувентус со еден освоен трофеј, титулата во Серија А. Сари не успеа да стигне до трофејот во Суперкупот и Купот на Италија, а елиминацијата од Лион во осминафиналето беше нешто што клубот не му го прости.

Како фаворит за негов наследник во овој момент се споменува Мауриусио Покетино кој е без ангажман по заминувањето од Тотенхем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…