Дома Фудбал Репрезентации Oфицијално: Саудгејт го продолжи договорот со Англија

Oфицијално: Саудгејт го продолжи договорот со Англија


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Како и што веќе подолго време се најавуваше селекторот на Англија, Герет Саудгејт стави потпис на нов договор.

Новиот договор на Саудегејт е продолжен за уште две години до 2024, а претходниот истекуваше по Светското првенство во Катар. На кормилото на Англија Саудгејт седна во 2016 година и засега со успех го води националниот тим.

На Светското првенство во 2018 година успеа да стигне до полуфиналето, додека на последното Европско првенство играше финале во кое изгуби од Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…