Дома Македонски спорт Мак баскет Oфицијално: Кошаркарите ќе добијат нов селектор!

Oфицијално: Кошаркарите ќе добијат нов селектор!

Претседателот на кошаркарската федерација, Перо Антиќ денес потврди дека Јорданчо Давитков повеќе нема да биде селектор на репрезентацијата.

Договорот на Давитков истекува и нема да му биде понуде нов за продолжување на соработката.

Антиќ не откри премногу детали, но најави дека новиот селектор ќе биде Македонец кој има искуство со работа на интеранционална сцена.

Неофицијално се најавува дека фаворит е Октај Махмути кој има интеренационална кариера во Анадолу Ефес, Дарушафака, Бенетон и Галатасарај.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Шоу на Леброн против Пеликанс, Милвоки го доби дербито со Торонто (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерси победија во „Стејплс Центарот“ против Њу Орлеанс со резултат 118:109.…