Дома Трансфер зона Oфицијално: Ди Марија го продолжи договорот со ПСЖ

Oфицијално: Ди Марија го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот репрезентативец и член на Пари Сен Жермен и во иднина ќе го носи дресот на „светците“.

Клубот официјално објави дека договорот на Ди Марија е продолже до 2022 година со опција тој да се продолжи на уште една дополнителна сезона. Ди Марија за ПСЖ игра од август 2015 година и до овој момент постигна 87 голови и подели 97 асистенции.

Со ПСЖ освои четири домашни титули, четири Куп и Лига трофеи и четири пехари во Суперкупот на Франција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи ангажираше нов голман

Челзи денес го потврди првото засилување за новата сезона, а станува збор за голманот на Ф…