Дома Македонски спорт Oфицијален состав: Стартуваме напаѓачки со Пандев, Елмас, Трајковски и Тричко!

Oфицијален состав: Стартуваме напаѓачки со Пандев, Елмас, Трајковски и Тричко!

0

Вечерва Македонија игра против Летонија на гости и ова е натпревар во кој се освен наша победа ќе се смета за неуспех.

Горан Пандев и Елиф Елмас беа под знак прашалник за овој натпревар, но сепак тие се најдоа во составот. Ангеловски се одлучи против Летонците да играме со напаѓачка формација 4-2-3-1.

Еве како изгледа стартниот тим.

Димитриевски,Бејтулаи, Муслиу, Велковски, Алиоски; Адем, Барди; Елмас, Пандев, Трајковски; Тричковски.

Натпреварот стартува во 20:45 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Писонеро: Распоредот е густ, против Нексе шанса ќе добијат младите

Само ден после победата над Порто во Лигата на шампиони, македонскиот шампион Вардар се пр…