Дома Фудбал Oткриени трите дреса на Барселона за наредната сезона (ФОТО)

Oткриени трите дреса на Барселона за наредната сезона (ФОТО)

Од следната сезона Барселона изгледа ќе игра во нови дресови кои ќе бидат со различен дизајн од сегашните.

Сезонава Барселона игра со „коцкести“ дресови, меѓутоа за наредната тоа нема да биде случај, клубот ќе ги врати вертикалните линии. Шпансите медиуми стигнаа до фотографија како ќе изгледаат трите гарнитури дресови на Каталонците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…