Дома Видео Oсимен е лут и на соиграчите во Наполи: Помина покрај нив и одби да се поздрави 🎥

Oсимен е лут и на соиграчите во Наполи: Помина покрај нив и одби да се поздрави 🎥

Ситуацијата помеѓу Виктор Осимен и Наполи воопшто не е добра, очигледно е дека Нигериецот е крајно разочаран и лут на сите во клубот, па дури и на соиграчите.

Утрово беше објавено дека Осимен ќе поднесе тужба против клубот поради видеото објавено на тик-ток на кое се исмејува за промашениот пенал против Болоња (ТУКА). Исто така од социјалните мрежи ги избриша сите фотографии на кои е во дрес на Наполи. (ТУКА).


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Меѓутоа, сега се појави и видео од момент кој покажува дека напаѓачот е лут и на соиграчите, не само на клубот.

Наполи вечерва го очекува натпревар од Серија А, пред овој натпревар при собирањето во хотелот, Осимен се поздрави со тимскиот менаџер, Џузепе Санторо, но одби тоа да го направи тоа со соиграчите Деме и Зиелински.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…