Дома Останати Ракомет Oдбраната на Борко во првите секунди против Кјелце во топ 5 на колото ?

Oдбраната на Борко во првите секунди против Кјелце во топ 5 на колото ?

Во вчерашниот натпревар против Кјелце Вардр изгуби со 29:33 во рамките од 7. коло од ракометната Лига на шампиони.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Борко Ристовски вчера немаше свој ден и собра само три одбрани, меѓутоа една од тие три се најде на листата на топ 5 од ЕХФ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Македонија го положи тестот: ЕХФ додели специјални признанија за беспрекорната организација на ЕП

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Европската Раком…