Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Oбјавен стартниот состав, повторно почнуваме со 3-5-2!

Oбјавен стартниот состав, повторно почнуваме со 3-5-2!

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт

Maкедонија денес го игра вториот натпревар на Европското првенство, а познат е и стартниот состав на нашата репрезентација.

Во одност на првиот натпревар во стартниот тим го нема Александар Трајковски, а на негово место е Спировски.

3-5-2: Димитриовски, Ристовски, Муслиу, Велковски, Николов, Алиоски, Барди, Адеми, Спировски, Елмас, Пандев

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…