Дома Останати Maлиот Јане се сретна со Дејвид Бекам (ФОТО)

Maлиот Јане се сретна со Дејвид Бекам (ФОТО)

Mалиот Јане Велковски во овие моменти ја претставува Македонија во Њујорк каде што со други деца и големи имиња ќе разговараат за детските права.

Големиот навивач на македонската фудбалска репрезентација имаше прилика и да се сретне со славниот фудбалер Дејвид Бекам.

Јане стана вистински симбол за истрајност во борбата со реткото заболување спинална мускулна атрофија. Сега тој го доби по две години конечно го доби лекот „Спинраза“. Јане има 11 години и сонува еден да игра фудбал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Изненадувачки трансфер: Лук Абало потпиша за норвешки Елверум

Франускиот ракометар Лук Абало после завршувањето на неговиот договор со ПСЖ реши да не за…