Дома Фудбал Останато Mилан и ПСЖ добија казни од УЕФА

Mилан и ПСЖ добија казни од УЕФА

Eвропската куќа на фудбалот, УЕФА го казни Пари Сен Жермен со 98.000 евра поради низата инциденти во натпреварот од Лигата на шампионите против Милан на 25. Октомври.

Дисциплинското тело на европскиот фудбал одлучи клубот од Париз да плати 75.000 евра поради димни бомби и запалени трибини, 18.000 евра поради блокирани јавни влезови и 5.000 евра поради влегување на терен.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Милан од друга страна доби казна од 20.000 еврап оради „немирите“ помеѓу своите навивачи и 3.000 евра поради палење димни бомби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…