Дома Фудбал Останато Mане го избра бројот во Баерн

Mане го избра бројот во Баерн

Како што е веќе познато Садио Мане од следната сезона ќе го носи дресот на Баерн Минхен, а сега го избра и бројот кој ќе го носи во Минхен.

Во Ливерпул Мане настапуваше со 10-ката, но таа не е слободна во Баерн, па така Сенегалецот мораше да избира друг број и се одлучи за 17-ка.

„Го избрав дресот со број 17 од тие што беа слободни и се надевам дека со него ќе славам многу успеси“, изјави Мане.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Добри вести за Милан пред дербито со Јувентус

Фудбалерот на Милан, Тео Ернандез вчера тренираше со тимот, откако претходните недели беше…