Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО EП донесе нов бран на коронавирус во Велика Британија!

EП донесе нов бран на коронавирус во Велика Британија!

Eвропското првенство заврши, а Велика Британија се соочува со проблем за кој многумина предупредуваа.

Поради намалените рестрикции бројот на ковид случаи во земјата драстично се зголеми после финалето на „Вембли“. Во псоледните денови се пријавуваат и по 40 случаи на ден.

Ќе потсетиме завршницата на СП се играше пред полн капацитет на стадионот во Лондон. Докторите немаат дилеми дека зголемиот број случаи се поради натпреварите.

Во финалето ќе потсетиме победи Италија после изведувањето пенали против Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…