Дома Фудбал Aнчелоти го нападна раководството на шпанскиот фудбал

Aнчелоти го нападна раководството на шпанскиот фудбал

Лидерот во шпанската Ла Лига, Реал Мадрид мина низ вистински пекол за да се пласира во четвртфинале на Купот, откако во возбудлив натпревар, по 120 минути го совлада Елче со 2-1.

Искусниот Марсело доби црвен картон во 102. минута, а потоа Елче поведе со 1-0, по што Реал направи целосен пресврт преку Иско и Еден Азар.

По натпреварот незадоволен беше тренерот на „кралскиот клуб“, Карло Анчелоти кој кажа дека распоредот на натпревари воопшто не му се допаѓа бидејќи е ужасен.

„Распоредот е ужасен и мора да се промени. Раководството на Фудбалскиот сојуз на Шпанија мора да разбере што прави. Овој натпревар можеше многу работи да промени. Можеби и досега требаше повеќе да играат, но минатото не се менува. Сега знам дека можам да сметам на Иско и Азар“, кажа Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Погреши ли ВАР со голот на Бензема?

На полувремето во Париз помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид нема голови, најинтересниот момент с…