Дома Фудбал Aнчелоти ги израдува навивачите пред натпреварот против Осасуна

Aнчелоти ги израдува навивачите пред натпреварот против Осасуна

Tренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти на денешната прес-конференција потврди дека Карим Бензема се опоравил и се вратил во тимот.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Французинот е надвор од терените од првото коло во Лигата на шампионите и натпреварот против Селтик. Надвор од терените Бензема беше нешто помалку од еден месец, а сега е спремен да помогне.

„Да, Бензема се опорави и тренира со нас, ќе биде стартер против Осасуна“, изјави Анчелоти.

Надвор од тимот кај Реал сега е само полесно повредениот Лука Модриќ кој би требало да се врати за една недела.

Натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Осасуна на програмата е утре во 21:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…