Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Aнглиски навивач го истетовирал пехарот од Европското првенство

Aнглиски навивач го истетовирал пехарот од Европското првенство

Вакви ситуации во последните години зачестија помеѓу навивачите кои се најоптимистички.

Кога во прашање е Еуро2020 еден навивач бил току уверен дека Англија ќе добие финалето со Италија и ќе го освои трофејот што пред натпреварот го истетовирал пехарот со нивниот познат цитат: „It’s coming home“.

Меѓутоа за негова несреќа Италија стана европски шампион, па сега неговата тетоважа нема никаква вредност и не знаеш што со неа. Тој повеќе жали што Англија не го освоила ЕП, отколку за погрешната тетоважа.

„Искрено не размислував на тоа, се што сакав е Англија да победи, за тоа најмногу жалам“, изјави навивачот за „Скај Спорт“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…