Дома Фудбал Останато Aнгеловски може на клупата на Фенербахче?

Aнгеловски може на клупата на Фенербахче?

Селекторот Игор Ангеловски би можел да седне на клупата на Фенербахче пренесуваат медиумите во Турција.

Турските медиуми објавија дека после поврзувањата на Златко Далиќ со Фенербахче сега и Ангеловски е во конкуренција.

Според информациите на турскиот „Фотомак“ вербалниот договор помеѓу двете страни е постигнат. Оваа информација доаѓа еден ден пред натпреварот помеѓу Македониј и Холандија кој се игра утре од 18:00 часот.

Инаку, Фенер е третиот клуб кој се поврзува со Ангеловски претходно се споменуваше како можен тренер на Џенова и Сампдорија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…