Дома Фудбал Останато Aко Зидан не стане селектор на Франција пристигнува во Серија А?

Aко Зидан не стане селектор на Франција пристигнува во Серија А?

Франција најверојатно нема да го менува селекторот по Мундијалот во Катар и Дидие Дешам ќе остане на кормилото, иако тоа сè уште не е потврдено туку во јануари треба да имаат состанок.

„Л’Екип“ објави дека Дешам наводно ќе го продолжи договорот со француската репрезентација, а тоа значи дека Зинедин Зидан ќе си ја бара среќата на друго место.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Зидан наводно ќе седне на „жешкото“ столче на Јувентус, иако Максимилијано Алегри има договор со поранешниот шампион до 2025 година.

Јувентус го чека голема казна затоа што поранешното раководство правело малверзации со платите за време на пандемијата со ковид-19.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…