Дома Фудбал Италија Михтаријан ја „реши“ Џенова, Интер и Аталанта не се победија?

Михтаријан ја „реши“ Џенова, Интер и Аталанта не се победија?

Михтарјан со хет-трик и донесе победа на Рома на гостувањето кај Џенова, реми во дербито во Бергамо.

Аталанта и Интер одиграа возбудлив натпревар, кој на крајот заврши без победник.

ЕУРО 2024: Кој јунак ќе ја сопре Франција!? ↓↓↓

Во првото полувреме не видовме голови, но имаше шанси и возбудувања на двете страни. Во второто полувреме Лаутаро го донесе Интер во водство откако беше прецизен со глава после еден центаршут. Аталанта успеа да израмни во 79-та минута со голот на Миранчук.

Џенова запиша убедлива победа на гостувањето кај Џенова (1:3) со хет-трикот на Михтарјан, а голот за домаќините го постигна Пјаца.