Дома Македонски спорт Мак ракомет 06.01.2019: Денот кога Вардар со луд пресврт ја шокираше Барселона – уживајте во последните минути! (ВИДЕО)

06.01.2019: Денот кога Вардар со луд пресврт ја шокираше Барселона – уживајте во последните минути! (ВИДЕО)

На денешен ден пред една година ракометарите на Вардар направија вистинско чудо победувајќи ја Барселона во полуфиналето на фајнл-форот откако на полувреме губеа со седум разлика.

Барселона беше фаворит и пред натпреварот, а се изгледаше загубено за Вардар кога на полувремето шпанскиот гигант имаше разлика од седум гола. Во второто полувреме на дело се покажа големиот карактер на црвено-црните кои на крајот славеа со 29:17.

Еден од хероите во тој натпревар беше голманот Дејан Милосављев кој повеќе не е член на Вардар. Милосављев во таа средба имаше дури 18 одбрани.

Уживајте во последните минути на тој натпревар:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…