Дома Фудбал Англија Четири гола на Кејн, Лестер декласиран!

Четири гола на Кејн, Лестер декласиран!

hary kane

Екипите на Лестер и Тотенхем вечерва со почеток од 20:45 часот го одиграа својот натпревар од Премиер лигата.

Тимот на Маурисио Покетино иако претходно веќе го имаше обезбедено второто место и овој натпревар немаше резултатско значење сепак запиша убедлива победа.

1/8 финале: Италија и Германија фаворити, но ... ↓↓↓

Натпреварот го отвори Хари Кејн во 25 минута од натпреварот. Тотенхем беше апсолутно подобар противник, па тоа резултираше и со втор гол во мрежата на „лисиците“, а тој беше дело на Сон Хеунг Мин во 36 минута, па на полувреме „петлите“ заминаа со два гола предност.

Чивел после петнаестина минути игра во вториот дел намали на 2:1, но само четири минути Кејн го постигна својот втор гол и ја врати разликата од два гола за гостите. До крајот на средбата Хари Кејн постигна уште два погодоци, а Сон уште еден, за убедлив 1:6.