Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Тешка, но важна победа на Турција🎥

Тешка, но важна победа на Турција🎥

Турската репрезентација потешко од очекувањата стигна до победа против Грузија со 3:1.

Турција одлично го отвори натпреварот и во воведните минути создаде неколку одлични шанси, а до предност стигна во 25-та минута со прекрасен гол на Мулдур.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Откако ВАР му поништи гол на Јилдиз, возврати Грузија преку Микаутадѕе во 32. минута.

Тој резултат беше активен се до 65-та минута кога Арда Гулер со спектакуларен гол донесе водство од 2:1 Потоа Грузија имаше неколку шанси за израмнување, а во последната минута и голманот замина во споротивниот шеснаесетник.

Тоа создаде можност за контранапад па во 96-та минута победата ја заклучи Актуркоглу кој погоди на празен гол.