Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Португалија со гол во судиско продолжение ја победи Чешка🎥

Португалија со гол во судиско продолжение ја победи Чешка🎥

Португалија со пресврт и гол во 92-та минута славеше над репрезентацијата на Чешка со 2:1.

Херој на Португалците беше Франциско Консеисао, синот на легендарниот Серџо Консеисао, кој успеа да постигне победнички погодок во 92.минута од дуелот.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Португалија беше подобар противник во првото полувреме, создаде неколку добри шанси, но не успеа да постигне гол.

Казната стигна во 62-та минута кога Чешка дојде до водство. Само неколку минути подоцна Робин Хранац си постигна автогол и ја врати Португалија во игра за триумф, кој стигна во судиското продолжение со деби голот на Консеисао Јуниор.