Дома Фудбал Останато Паненката на Ибра ги „фрли“ во транс Американците (ВИДЕО)

Паненката на Ибра ги „фрли“ во транс Американците (ВИДЕО)

Фудбалерите на ЛА Галакси на свој терен славеа против Портланд со 2:1.

Во петото коло од новата сезона ЛА Галакси успеа да дојде до четвртата победа и тоа благодарение на Златан Ибрахимовиќ кој ги постигна двата гола за својот тим и го врати тимот на првата позиција на источната конференција.

Да се биде или не за Данска и Србија! ↓↓↓

ЛА Галакси до предност стигна во 33 минута кога судијата им досуди пенал, Ибра беше сигурен од белата точка за 1:0.

Само десетина минути подоцна гостите изедначија на 1:1. После одличната акција топката стигна до Ебобисе кој погоди за 1:1.

Меѓутоа ЛА Галакси во второто полувреме успеа да дојде до победа и тоа уште еден гол на Ибрахимовиќ од пенал. Во 65-тата минута судијата повторно покажа на белата точка и Ибрахимовиќ одново ја превзема одговорност. Овој пат Швеѓанецот се одлучи за паненка.