Дома Фудбал Останато ЛЕ: Звезда и Динамо на чекор од следната фаза, Арсенал убедлив, реми на Милан

ЛЕ: Звезда и Динамо на чекор од следната фаза, Арсенал убедлив, реми на Милан

Фудбалерите на Црвена Звезда и Динамо стигнаа до нови победи во Лигата на Европа и се приближија до пласман во наредната фаза.

Звезда славеше кај Гент со резултат 2:0. Тимот на Дејан Станковиќ до победата беше предводен од Неѓош Петровиќ кој погоди уште во првата минута и Милуновиќ кој противничката мрежа ја затресе во 58. минута.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Динамо Загреб на Арјан Адеми славеше на гости кај Волсбергер со 0:3. Адеми на теренот беше до 92. минута и запиша две асистенции.

Лил и Милан ремизираа 1:1. Милан до водство стигна преку Кастиљехо на стартот на второто полувреме, додека Бамба изедначи во 65. минута.

Арсенал беше убедлив во Норвешка против Молде со триумф од 0:3. Погодуваа Пепе, Нелсон и Балогун.