Дома Фудбал Англија Емери се врати во Премиер лигата и го победи Јунајтед со Роналдо како капитен 🎥

Емери се врати во Премиер лигата и го победи Јунајтед со Роналдо како капитен 🎥

Фудбалерите на Астон Вила го совладаа Манчестер Јунајтед на својот „Вила Парк“ со 3:1 (2:1) во 15. коло од Премиер лигата.

После 11 минути игра Астон Вила имаше два гола предност преку Леон Бејли и Лука Дињ од фантастичен слободен удар. На крајот на првото полувреме Џејкоб Ремзи си постигна автоголг и му даде надеж на Јунајтед дека може да дојде до поволен резултат во вториот дел.

Второ коло во ЛШ: Најголемото дерби се игра во Лондон! ↓↓↓

Сепак Ремзи се „извади“ автоглот и на стартот на вториот гол постигна гол за 3:1, резултат кој се покажа и како конечен на средбата.