Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Еве како изгледаше глуждот на Меси по повредата која го расплака 🎥

Еве како изгледаше глуждот на Меси по повредата која го расплака 🎥

Аргентина ја освои титулата во Копа Америка откако во финалето по продолженија ја победи Колумбија со 1:0, а единствениот гол на натпреварот го постигна Лаутаро Мартинез во 112. минута.

Но, најемотивната сцена од натпреварот ја имаше Лионел Меси. Аргентинската легенда во 66. Минута беше заменет поради повреда на глуждот, а камерите го снимија на клупата како плаче.

Лига Нации: Се освен прво место ќе биде катастрофа за Македонија! ↓↓↓

За среќа на Меси, Аргентина и без него успеа да ја надигра Колумбија и да ја одбрани титулата на Копа Америка каде што има вкупно 16.