Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Драма со пресврти и реми помеѓу Хрватска и Албанија🎥

Драма со пресврти и реми помеѓу Хрватска и Албанија🎥

Фаворизираната Храватска не успеа да победи и во вториот меч на Европското првенство, овој пат одигра реми 2:2 против Албанија.

„Коцкестите“ одиграа многу лошо во првото полувреме, а Албанците го искористија тоа и први дојдоа до предност во 11-та минута со голот на Љачи,

Само Португалија е сигурна, Белгија се тресе! ↓↓↓

Хрватска во второто полувреме тргна на се или ништо и успеа да постигне два гола за само три минути. Најпрво Крамариќ израмни, а потоа Ѓасула си постигна автогол.

Кога се чинеше дека тоа ќе биде конечен резултат, во 93-та минута Ѓасула израмни на 2:2.