Дома Фудбал Останато Дака постигна четири гола за Лестер за половина час🎥

Дака постигна четири гола за Лестер за половина час🎥

Фудбалерите на Лестер славеа со 3:4 на гостувањето во Москва кај Спартак во рамки на третото коло во Лигата на Европа.

Патсон Дака за помалку од 35 минути постигна четири гола  и го одигра најдобриот  натпревар во својата кариера.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Спартак со головите на Соболев и Ларсон поведе со 2:0, но Дака во последната минута од првиот дел го намали резултатот на 2:1.

На самиот старт од второто полувреме, Дака постигна два гола, во 48-та и во 54-та минута за водство од 2:4, а домаќините потоа успеаа да го намалат резултатот.