Дома Фудбал Италија Видео: Дибала со хет-трик го сруши Сасуоло

Јувентус рутински ги „прокнижи“ новите три бода на гостувањето кај Сасуоло, а херој за „старата дама“ беше Пауло Дибала.

Јувентус ја презеде иницијативата уште од самиот старт, а резултатот го отвори Дибала уште во 16-та минута на асистенција на Манџукиќ.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Иако имаше возбудувања и шанси на полувреме се замина со тој резултат, а само што почна второто полувреме младиот Аргентинец погоди за 2:0.

Неизвесноста ја врати Политано во 51-та минута, но Дибала во 63-та минута го комплетираше хет-трикот за конечни 3:1.