Дома Фудбал Останато Бока и Ривер приредија спектакл, 4 гола и 2 црвени картони 🎥

Бока и Ривер приредија спектакл, 4 гола и 2 црвени картони 🎥

Едно од најголемите дербија во светот, „Суперкласико“, помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата заврши без победник (2:2).

Двата големи ривали понудија спектакл,  драма, тензија и два црвени картони.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Со голот на Алиља во 10 минута домаќините поведа со 1-0, а предноста ја имаа се до 74-та минута, кога израмни Жироти.

Бока остана со играч помалку во 58-та минута кога Кампусано доби втор жолт картон. Тоа им даде ветер во грб на гостите кои дојдоа до пресврт во 74-та и 77-та.

Во 80-та минута и Ривер остана со играч помалку, па Бока стигне до израмнување со голот на Вили во финишот.