Дома Фудбал Барселона и даде пет гола на Севиља (ВИДЕО)

Барселона и даде пет гола на Севиља (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона ја продолжија доминацијата сезонава во шпанската Ла Лига, со убедливата победа од 5:1 над Севиља пред своите гледачи во 10. коло.

Тоа е деветта победа на Барселона, која уште еднаш се одвои на врвот на табелата од второпласираниот Реал Мадрид, повторно има три бода повеќе. Севиља падна на 13. место.

Кој тепа, Ливерпул или Челзи!? ↓↓↓

Барселона замина на полувреме со водство од 3:0. Два гола постигна Роберт Левандовски, еден од пенал, а Педри постигна еден гол.

Поголем дел од второто полувреме беше мирно, а потоа на крајот беа постигнати уште три гола. Два за Барселона постигна Пабло Торе, а за гостите Идумбо. Погледнете ги сите голови ТУКА.