Дома Фудбал Останато Аргентина се спаси од пораз, мароканските навивачи втрчаа на терен🎥

Аргентина се спаси од пораз, мароканските навивачи втрчаа на терен🎥

Натпреварот меѓу Мароко и Аргентина на Олимписките игри заврши без победник (2:2), откако Аргентинците постигнаа гол во 116-та минута.

Во акцијата за израмнувачкиот гол Аргентинците два пати прво ја погодуваа пречката, а потоа и ја затресоа мрежата за израмнување и тоа во 90+16 минута.

Лига Нации: Се освен прво место ќе биде катастрофа за Македонија! ↓↓↓

Лутите Мароканци не можеа да се помират со фактот дека судиите доделија 15 дополнителни минути и сакаа правдата да ја земат во свои раце.

Дел од фановите на Мароко дури успеаа да втрчаат на терен, но не успеаа да направат поголем инцидент бидејќи брзо реагираше обезбедувањето.